• :
  • :

Wiadomości

Już po raz kolejny zainaugurowaliśmy sezon rowerowy w gminie Somonino razem z Piotrem Kowalewskim z Wanogi oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Somoninie. 30 śmiałków w kolorowych strojach przejechało przez trzy gminy w powiecie kartuskim.

 

 

Rozpoczęcie sezonu rowerowego przyciągnęło w sobotę ponad 30 rowerowych maniaków. Nasza trasa, przygotowana przez przewodnika Piotra, wiodła z Kiełpina przez dolinę Radości, szczyt Wieżycy nad jezioro Ostrzyckie, gdzie oczekiwał nas dyrektor GOK-u - pan Marian Kowalewski wraz Emilią Radomską, by ugościć nas po trudnej trasie. Na wszystkich rowerzystów czekały kiełbaski, chleb i ciepłe napoje oraz ognisko, przy którym z radością się ogrzaliśmy. Były zabawne opowieści przy ognisku oraz konkursy dla dzieci i dorosłych.

 

Przyszedł czas nagrodzenie najciekawszego pomysłu na przebranie. Komisja wskładzie: ratownik medyczny Rafał Butowski, pracownik punktu "i" w Ostrzycach Emilia Radomska oraz dwóch rowerzystów: Mirek Zięba oraz Sebastian Galuba, dokonałi wyboru i nagrodziła upominkami, które przekazali rowerzyści oraz właściciele Sklepu Rowerowego Tandem z Żukowa.

I miejsce Kasia Kolka( Kaszubka)

II Anka Wirkus (piratka)

III Staszek Reszka (gość z zagranicy)

 

Wśród doświadczonych cyklistów nie zabrakło także małych rowerzystów, co niezmiernie nas cieszy, że zamiast spędzać sobotę przed telewizorem, czy komputerem, wyruszyli wraz z nami, by rozpocząć sezon rowerowania. Niewątpliwie bohaterem wyprawy był 8 letni Julian z Kartuz - przejechał samodzielnie 50 km trasę, która dla niektórych dorosłych była bardzo trudna do pokonania. Naszych najmłodszych rowerzystów nagrodziliśmy upominkami, które przekazali rowerzyści oraz właściciele Sklepu Rowerowego Tandem z Żukowa.

 

Po tak wspaniałe gościnie przygotowanej specjalnie dla nas, ruszyliśmy w stronę Goręczyna, gdzie podzieliliśmy się na dwie grupy, by dotrzeć do domu. Co to by była za wyprawa bez przygód, tuż przed końcem trasy Sara straciła jeden pedał i nie mogła już dalej jechać, do Kartuz dotarła autem.

 

Przyszedł czas na podziękowania. Zacznę nietypowo, dziękuję wszystkim rodzicom, którzy zdecydowali się wziąć ze sobą swoje dzieci, że uczą je wspólnego spędzania czasu, wytrwałości oraz zdrowej rywalizacji. Panu Marianowi Kowalewskiemu z Gminnego Ośrodka Kultury z Somonina oraz Emilii Radomskiej za niebywałą gościnność, bo tak naprawdę to wszystko dzięki nim mogło się wydarzyć, Piotrowi Kowalewskiemu z Wanogi, naszemu przewodnikowi za wspaniałą trasę z licznymi ciekawymi opowieściami oraz obstawie medycznej, Rafałowi Butowkiemu, który na całej trasie czuwał nad naszym bezpieczeństwem. Dziękuję naszym sponsorom nagród: Sklepowi Rowerowemu Tandem z Żukowa. A przede wszystkim wszystkim rowerzystom i całej Grupie Rowerowych Kaszub za obecność, super zabawę. Dziękuję, że zawsze możemy na was liczyć.

 

 

Do zobaczenia NB

 

 

Powrót do aktualności


Partnerzy