• :
  • :

Wiadomości

2017/08/27 18:02:08

W niedzielę kilku uczestników Rowerowych Kaszub w tym najmłodszy uczestnik Maciek lat 9, spotkało się na Kościerskim Rynku by udać się na małą wyprawę kaszubskim szlakiem. Trasa musiał być tak opracowana by omijać lasy z uwagi na zniszczenia spowodowane ostatnia nawałnicą.

 

Z Rynku udaliśmy się ścieżką rowerowa w kierunku jeziora "Gałęźne" gdzie był pierwszy postój dla tych którzy przybyli z Kartuz, Somonina i Żukowa.Dalej w kierunku Nowej Wsi udaliśmy się droga asfaltową a potem polną do Kalisk, gdzie wraz z najmłodszym uczestnikiem przeprowadziliśmy rowery na druga stronę jezdni i tutaj ponownie mieliśmy małą przerwę na odpoczynek, zabawę z kucykiem mała sesję zdjęciową oraz uzupełnienie bidonów w pobliskim sklepiku.Z Kalisk podążyliśmy w kierunku Dobrogoszcza i dalej szlakiem rowerowym w kierunku miejscowości Puc wzdłuż jeziora.

 

W miejscowości PUC musieliśmy przejechać niewielki odcinek chodnikiem by udać się droga polną w kierunku Będominka a potem Zielenina.W Zieleninie wyskoczyliśmy na asfalt prowadzący z Będominka by przeskoczyć szosę 221 prowadzącą do z Kościerzyny do Nowej Karczmy i dalej polną droga udać się w kierunku Nowego Barkoczyna gdzie ponownie uzupełniliśmy bidony i mieliśmy przerwę na lody. Z Nowego Barkoczyna wyruszyliśmy spokojną droga asfaltową w Kierunku Starego Barkoczyna, W Starym Barkoczynie na skrzyżowaniu zastawialiśmy się gdzie udać się na obiad, po krótkiej dyskusji zdecydowaliśmy si na małą rekonstrukcje trasy i pojechaliśmy w kierunku Łowiska Linewko na obiad do Gospody.

 

Po zjedzeniu pysznego obiadu udaliśmy się ponownie przez Sobącz w kierunku Starego Barkoczyna gdzie wskoczyliśmy na polna drogę prowadząca do Wielkiego Klincza. W Wielkim Klinczu musieliśmy wskoczyć na asfalt by przejechać przez całą wioskę i tuz za mostem skręcić w lewo na leśną drogę prowadzącą do Nowego Klincza .Droga wprawdzie prowadziła przez lasek ale była sprawdzona i bezpieczna. W Nowym Klinczu wskoczyliśmy na nowa trasę tuż nad obwodnicą i prowadzącą do Kościerzyny w kierunku Plebanki.W Kościerzynie na rynku były pożegnalne lody i wszyscy udaliśmy się swoimi środkami transportu w kierunku swoich domów.

 

AW

 

 

Powrót do aktualności


Partnerzy