• :
  • :

Wiadomości

W ostatni weekend października nasza grupa odwiedziła jedną z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie kartuskim OSP Hopowo. Pojechaliśmy tam wspólnie z naszymi rodzinami by dowiedzieć się co nieco o kwalifikowane pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

 

Każdego dnia czy to w domu, w pracy czy też na rowerze może nam się przydarzyć nieszczęśliwy wypadek. Dobrze byśmy umieli się w takiej sytuacji odnaleźć i pomóc sobie czy osobie potrzebując właśnie naszej pomocy. Strażacy z OSP Hopowa to jedna z 22 jednostek Krajowego Systemu w naszym powiecie. Jest doskonale wyposażona i przygotowana by pomagać tym, którzy czekają na ich pomoc.

 

Tym razem pokazali nam co powinniśmy zrobić w kryzysowych sytuacjach. Każdy z nas miał możliwość przeprowadzenia masażu serca u osoby dorosłej i dziecka. Dowiedzieliśmy się jak poprawnie i łatwo ułożyć w pozycji bezpiecznej poszkodowanego i co zrobić jak dojdzie do wypadku w lesie z dala od szpitala. Dziękujemy chłopakom za poświęcony nam czas. Mam nadzieję, że nauka nie poszła w las.

 

NL

Powrót do aktualności


Partnerzy