• :
  • :

Wiadomości

Każdy ma swój sposób by uczcić tak ważny dzień jak odzyskanie niepodległości przez Polskę, ale najważniejsze by być w ten dzień razem z gronem przyjaciół i rodziny. To już 99 rocznica więc tym razem bardzo intensywny weekend.

 

 

W sobotę wybraliśmy się, dość dużą grupą, by wspólnie pobiec w jednym z największym biegu 11 listopada w północnej Polsce – Bieg Niepodległości w Gdyni. Beatka, Kasia, Ania, Wiesiu, Piotr i ja biegliśmy na dystansie 10 km . Nie był to łaty bieg, gdyż pogoda nas nie rozpieszczała, ale trasa nie była wymagająca co trochę rekompensowało nam towarzyszący nam deszcz. Największe brawa należą się i tak naszym wiernym kibicom, którzy pomimo wichury i lejącego deszczu, czekali na nas na mecie: Dominikowi i Robertowi. Niezłomni, mokrzy i zmarznięci przywitali nas na mecie, za co im gorąco dziękujemy.

 

Następnego dnia wraz z Dominikiem pojechałam na Bieg Niepodległości w Pruszczu Gdańskim. Dominik niestety nie startował, gdyż kontuzja kolana nie powaliła mu biegać w ten weekend, ale postanowił kibicować mi , jak się później okazało w najtrudniejszej dziesiątce w moim życiu. Tego samego dnia wraz z nami wyruszali do Pruszcza na rowerach Basia z Robertem. Pokonali wyjątkowo błotnistą ok 40 kilometrową trasę. Pogoda tego dnia była wspaniała, pomimo uporczywego wiatru na rowerze jechało się wspaniale. Pomimo wielu przygód udało nam się spotkać w pierogarni. Wracając do biegu, któremu towarzyszyła cudowna atmosfera, było to spore wyzwanie. Myślałam , że bieg w płaskim terenie miał okazać się moją życiową 10, ale niestety było bardzo trudno. Betonowe, nierówne podłoże, ogromny wiatr, sprawił iż biegło się ciężko, bardzo ciężko. Kolana bolały, nogi ciężkie a wiatr uderzał z każdej strony. Ale doping Dominika i cudowna atmosfera w bazie Lotniczej w Pruszczu Gdańskim rekompensowało mi wszystkie niedogodności. To ostatni bieg w tym sezonie, więc nagroda był wspólny obiad w pirogronian z przyjaciółmi i ukochanym. Po wspólnym obżarstwie, niestety, poszliśmy do Faktorii. Wspaniałe miejsce, polecam każdemu, najlepiej wiosna lub złotą polską jesienią.

 

NL

 

Powrót do aktualności


Partnerzy