• :
  • :

Wiadomości

To już dwa miesiące mineły gdy kobiety z grupy Rowerowe Kaszuby triumfowały na Harpaganie. Podczas 55. rajdu na orientację, który tym razem odbył się w Choczewie, zajęły trzy pierwsze miejsca. Grupa startowała na trasie rowerowej, na dystansie 50 kilometrów.

 

 

 

Harpagan to jeden z najlepszych rajdów na orientację w Polsce. Zawsze gromadzi najlepszych zawodników i zaskakuje dobrą organizacją i wymagającymi trasami. Tym razem, 55. edycja imprezy, odbyła się w Choczewie. Teren w tej nadmorskiej gminie, okazał się być szczęśliwy dla grupy Rowerowe Kaszuby.

 

10 - osobowa reprezentacja Rowerowych Kaszub na metę dojechała w całości, z kompletem punktów i w bardzo dobrym czasie. Zaraz po dziewczynach rajd ukończyli Dominik Ziemba, Sebastian Galuba, Robert Lewandowski, Włodzimierz Gański, Grzegorz Laskowski, Stanisław Reszka oraz Danuta Reszka.

 

Jednak na taką wyprawę trzeba się przygotować. Rowerowe Kaszuby w Harpaganie uczestniczyły po raz siódmy. Najczęściej na trasie TR50. Jak mówią, daje ona im najwięcej satysfakcji, bo znalezienie gęsto położonych, 12 punktów wcale nie jest proste. Warto teren poznać wcześniej, choć mapę dostaje się na pięć minut przed startem.

 

Następny Harpagan odbędzie się w Kwidzynie. Rowerowych Kaszub na 56. edycji rajdu, również nie zabraknie.

 

materiał Kartuzy.info

http://kartuzy.info/wiadomosc,34425,Podium-Harpagana-dla-kobiet-z-Rowerowych-Kaszub.html

 

Powrót do aktualności


Partnerzy