• :
  • :

Wiadomości

W ostatnią niedzielę maja, już od wczesnego  ranka amatorzy kolarstwa zjeżdżali do Kościerzyny, aby spod AQUA Centrum w Kościerzynie rozpocząć rowerowy wyścig. Zawodnicy startowali na trzech dystansach: 65 km, 125 km, 200 km. Zarówno na trasie, jak i na kościerskim rynku czekało na nas mnóstwo atrakcji.

 

Nie było zwycięzców i pokonanych, za to happeningowa atmosfera, kaszubskie przysmaki, gościnność, folklor i sportowe emocje. Trasa kolarska prowadziła po przepięknych terenach Szwajcarii Kaszubskiej. Każda trasa zaplanowana była tak, aby wysiłek włożony w jej pokonanie był czystą przyjemnością. Większość jazdy odbywała się drogami mniej uczęszczanymi przez samochody oraz biegnącymi przez obszary leśne oraz krainę kaszubskich jezior.

W maratonie mógł wystartować każdy, kto miał ochotę zmierzyć się z jednym z trzech przygotowanych dystansów: 65 km, 125 km, 200 km. Na trasie czekały na nas punkty regeneracyjne, czyli tzw. bufety o przygotowanie których zadbały między innymi koła gospodyń wiejskich. Mieliśmy więc okazję zasmakować w regionalnych potrawach.

Gdy przemierzaliśmy urokliwe tereny Kaszub, organizatorzy przenieśli się na rynek miasta, aby przygotować się na przyjazd pierwszych rowerzystów. Wynik wyścigu KaszebeRunda był kwestią drugorzędną. Każdy z zawodników, któremu udało się dotrzeć na metę, otrzymał taką samą nagrodę w postaci pamiątkowego medalu i dyplomu.

 

NL

 

Powrót do aktualności


Partnerzy