• :
  • :

Wiadomości

Za nami wyjątkowy dzień i wyjątkowa impreza. Kolarze wrócili w tym roku na Pętlę Reja w ramach ENERGA Cyklo Cup aby ponownie przekonać się, że jest to miejsce magiczne.

 


Pierwsza reakcja osób niezaznajomionych z terenem na wieść o ściganiu się na pętli liczącej ledwie 5 km jest zawsze podobna - zdziwienie z nutką lekceważenia. Podobne są także odczucia tych samych osób, gdy już zasmakują tego co Pętla Reja oferuje - błogi uśmiech na wspomnienie fali adrenaliny, jaką skutkuje start w tym szalonym wyścigu. Pętla Reja to kolarski dynamit, a w tym roku mogło się o tym przekonać aż 400 uczestników!
Dzięki gościnności Nadleśnictwa Gdańsk oraz wsparciu gospodarza imprezy, czyli Miasta Sopot, w kalendarzu Cyklo mogła się pojawić ponownie trasa oferująca coś więcej niż w każdym innym wydarzeniu sezonu, preferującym sprinterów, klasykowców czy też górali. Gonitwa w Sopocie preferuje najbardziej uniwersalnych spośród najmocniejszych.  Jeśli najdłuższy dystans to 9 okrążeń (ledwie 45 km!), a uczestnicy twierdzą, że to nawet za dużo, to wiedz, że żarty idą na bok!

 


Zawody odbywają się w kategoriach wiekowych, ale dzień wyścigowy rozpoczynają jadący tylko w swoim towarzystwie Panie. Dzięki znakomitej frekwencji - peleton liczący aż 50 zawodniczek to nieczęsty widok - mieliśmy okazję zobaczyć świetny wyścig. W tym roku najlepsza okazała się Agata Sobota z FTI Racing Team, wyprzedzając zaledwie o 2 sekundy Svitlanę Chebanenko z Mi-Mi Family oraz swoją klubową koleżankę, Kingę Tomaszewską. Warto zaznaczyć, że pierwsza dziesiątka klasyfikacji końcowej zmieściła się w 30 sekundach. Pierwsze trzy Panie okazały się najlepsze w swoich kategoriach wiekowych (odpowiednio K 0-29, K30-39 i K40-49). Zwyciężczynią w kat. K50+ została Iwona Wódkiewicz z Warszawy, która w generalce uplasowała się na wysokiej, 29 pozycji.

 


W kategorii M2 zdecydowanie wygrał Piotr Polus (wysepka.pl), większość dystansu pokonując samotnie przed rywalami.  Za nim przyjechali zawodnicy GK Starogard Gdański Grzegorz Sabinasz i Dawid Kurszewski.  
W najliczniej reprezentowanej kategorii M3 (ponad 100 zawodników!) najlepszy okazał się Piotr Osiński z Kolincza, który wygrał na kresce z Michałem Przybyszem z Warszawy, a finisz był zwieńczeniem ich współpracy w dwójkowej ucieczce zapoczątkowanej już na 3 okrążeniu. Podium uzupełnił Łukasz Derheld z ASE Trek Gdynia.  Strona ! z ! 2 3
W M4 zwyciężył Krzysztof Krzywy z Nexus Team, wyprzedzając Jakuba Rucińskiego z Bike U UP-EUROPELL oraz Tomasza Kaczorowskiego z Gdańska.

 


W kategorii M5, gdańszczan Leszka Brunke i Romana Bladowskiego przedzielił Robert Miłogrodzki z Torunia.  W startujących razem kategoriach M60-65 i M66+ wygrał Zbigniew Junak z STC Stargard, wyprzedzając Marka Molfę i Edmunda Grabowskiego (obaj z GK Gryf Tczew).  
Warto odnotować, że zwycięzcy kategorii M3 (Piotr Osiński) oraz M4 (Krzysztof Krzywy) to świeżo upieczeni Mistrzowie Polski Masters z czerwcowych mistrzostw w Starachowicach.
Jak zwykle Pętla Reja to też rzesze kibiców. Możliwość obserwowania rywalizacji praktycznie non stop powoduje, że przy trasie gromadzi się mnóstwo kibiców a okolice miasteczka zawodów przypominają Monciak w środku sezonu.  
Komplet wyników na stronie imprezy: cyklo.info.pl/cyklo-petla-reja/
Wyjątkowa galeria zdjęć Szymona Gruchalskiego tutaj: cyklo.info.pl/project/zuchlinskicyklo-petla-reja-2018/
Inne imprezy Cyklo

 


Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe jeszcze w tym roku organizuje zawody na szosie w ramach ENERGA Cyklo Cup: Cyklo Pelplin | 12 sierpnia 2018 Cyklo Kartuzy | 1 września 2018
oraz Cyklo Krokowa MTB, które odbędzie się 19 sierpnia br.

 

nadesłane

Powrót do aktualności


Partnerzy