• :
  • :

Wiadomości

2018/07/24 09:55:37

Impreza w Strzepczu już za nami. Podsumowanie warto zacząć od zanotowania, że kolejni straceńcy zapoznali się z bardzo wymagającą trasą  w Gminie Linia. Rekordowa frekwencja sięgająca 500 uczestników, dobra kolarska pogoda i miejscami silny wiatr zbudowały atmosferę wydarzenia nad Jeziorem Strzepcz.

 


Kluczową atrakcję stanowiła tutaj ponownie trasa bazująca na krótkiej, 16km pętli, na której niewiele jest płaskiego terenu, a do pokonania 3 trudne, sztywne podjazdy.  Kilkukrotne jej pokonanie nie pozostawia nikogo obojętnym. Imprezy Energa Cyklo Cup zaprojektowane zostały w taki sposób, aby promować zawodników uniwersalnych, dobrze czujących się w każdym terenie.  Cyklo Strzepcz ma tutaj imitować belgijskie klasyki, jak Liege-Bastogne-Liege.  I trzeba przyznać, że choć z racji dystansu jest to „Staruszka” w pigułce, to niełatwo jest ją przełknąć;)

 


Nie zmieniło to jednak układu sił wśród najlepszych na długim dystansie (80 km). Tym razem najlepszy wśród Panów był Piotr Osiński (GK STG STAROGARD GDAŃSKI), wyprzedzając Marka Maciejewskiego z TTC Beretta i Krzysztofa Krzywego z Nexus Team. Wśród Pań najlepsza okazała się Agata Sobota z FTI Racing Team, drugą na mecie Beatę Stankiewicz (Team Mustang Pasłęk) wyprzedając tylko o sekundę. Trzecia, Magdalena Zinkowska z Dadelo Huzar Bike Academy straciła już kilka minut.

 


Na krótszym dystansie, który wymagał trzykrotnego pokonania pętli i liczył 48 km, wśród Panów wygrał Łukasz Janic z STC Stargard, drugi był Tobiasz Kulikowski (Zdrowy Rower), a trzeci Patryk Korzeniak (Sztajfa Gołaś Bikes). Wśród Pań triumfowała Kinga Tomaszewska z FTI Racing Team, wyprzedzając o 5 sekund Kingę Zielińską z Gdańsk i Monikę Kulling z Klif MTB Team Chłapowo.

 


Komplet wyników na stronie imprezy: cyklo.info.pl/cyklo-strzepcz/
Warto zaznaczyć, że impreza została ponownie znakomicie przyjęta przez mieszkańców Gminy Linia, którzy - zwłaszcza w Strzepczu - brali aktywny udział w dopingowaniu uczestników do maksymalnego wysiłku. Wszystko wskazuje na to, że w Strzepczu spotkamy się ponownie za rokInne imprezy Cyklo
Trójmiejskie Stowarzyszenie Rowerowe jeszcze w tym roku organizuje zawody na szosie w ramach ENERGA Cyklo Cup: Cyklo Pętla Reja - Sopot | 22 lipca 2018 Cyklo Pelplin | 12 sierpnia 2018 Cyklo Kartuzy | 1 września 2018
oraz Cyklo Krokowa MTB, które odbędzie się 19 sierpnia br.

 

nadesłane
 

Powrót do aktualności


Partnerzy