• :
  • :

Wiadomości

 

W niedzielny poranek ruszyliśmy na rowerach z Grzybowskiego Młyna dookoła słynnego Krzyża Jezior Wdzydzkich, największego kompleksu jeziornego na Kaszubach, przez lasy, pola, łąki i wsie.

 

Dzisiejsza trasa to niepowtarzalny szlak rowerowy, który prowadzi przez malownicze tereny Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, ukazując piękno przyrody Kaszub Południowych. Trasę Robert wyznaczył tak, by ukazać jak najwięcej walorów obszaru Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Prowadziła brzegami rozległych jezior, gruntowymi drogami przez bory, odwiedziliśmy malownicze wsie i mogliśmy spojrzeć przez pryzmat jesieni na przepiękną naturę ziemi kościerskiej.

 

Dzisiejsza trasa liczyła 50 kilometrów, poruszaliśmy się szlakiem zielonym, żółtym i czarnym pieszym. Trasa prosta, bardzo malownicza, każdy, nawet mniej wprawny rowerzysta był wstanie ją pokonać. Jedynym utrudnieniem to pora roku, gdzie nie odległość a temperatura mogły sprawić trudność. Trasę pokonywaliśmy już kilkukrotnie, w przeciwnym kierunku i odrobinę wydłużoną nawet zimą, ale w tak pięknych, jesiennych okolicznościach przyrody nie mieliśmy jeszcze okazji ujrzeć Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego.Zakończyliśmy wyprawę obiadem www.grzybowskimlyn.pl gdzie podano nam najlepsze jedzenie w okolicy a obsługa jest doskonała. Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i do zobaczenia.

 

NL

 

Powrót do aktualności


Partnerzy