• :
  • :

Wiadomości

 

11 listopada przejechaliśmy na rowerze 100 kilometrów, w ten sposób postanowiliśmy uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

 

Właśnie nad morzem chcieliśmy być w tak ważny dla wszystkich Polaków dzień. W ten sposób oddaliśmy hołd wszystkim tym, którzy walczyli o niepodległą Polskę. Wystartowaliśmy o 9 rano z centralnego miejsca w Kartuzach. Trasa zgodnie z założeniami prowadziła w pierwszą stronę głównie duktami leśnymi oraz drogami szutrowymi a na końcu ścieżkami rowerowymi wprost na Molo w Sopocie. Tam na krótką chwilę zatrzymaliśmy się na odpoczynek i ciepły posiłek.

 

Powrotna droga trochę nas zaskoczyła i delikatnie plan uległ zmianie ale w końcu trafiliśmy do domu. Tylko Tomek i Wiesiek dokręcili do 100, reszcie grupy nie pozwolił na to stan zdrowia. Niestety podczas wyprawy jeden z naszych kolegów zrobił salto przez kierownice i trochę się poobijał. Dzielnie przejechał 90 kilometrów, mamy nadzieje, że to tylko potłuczenia i już jutro będzie dalej jeżdził na rowerze.

 

Ostatnie kilometry są zawsze najtrudniejsze, ale w grupie zawsze łatwiej. Gdy brakowało nam już sił, myśleliśmy o tych dla których przejechaliśmy dzisiejsze kilometry. Dla naszych dzieci, dla naszych przyjaciół dla wolnej Polski. Taki dzień jak dziś warto spędzić z najbliższymi i z ludżmi którzy dzielą tą samą pasję.

 

 

Do zobaczenia na trasie

NL

 

Powrót do aktualności


Partnerzy