• :
  • :

Wiadomości

Morsowanie to kąpiel w zimnej wodzie to sposób na zahartowanie ciała oraz aktywne spędzenie czasu. Korzyści płynących z lodowatych kąpieli jest wiele. Poznaj niektóre z nich i dowiedz się, jak się do nas przyłączyć.

 

Dzięki uprzejmości Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu Złota Góra oraz Kartuskiemu Centrum Kultury pod patronatem Burmistrza Kartuz Grzegorza Gołuńskiego rozpoczęliśmy sezon morsowania. Morsowanie zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego, ponieważ morsowanie posiada mnóstwo prozdrowotnych zalet takich jak:

 

  • poprawa wydolności układu sercowo naczyniowego

  • zahartowanie organizmu

  • łagodzi dolegliwości bólowe spowodowane zakwasami lub mikrourazami

  • poprawa samopoczucia

  • zmniejszenie cellulitu

  • morsowanie przyspiesza pracę serca, powoduje lepsze ukrwienie narządów i tkanek, dzięki czemu organizm szybciej usuwa toksyny

 

Mimo że morsowanie ma wiele zalet, nie każdy może korzystać z tego rodzaju sportu. Z morsowania powinny zrezygnować osoby zmagające się z chorobami kardiologicznymi (np. nadciśnieniem tętniczym), endokrynologicznymi (np. niedoczynnością tarczycy) oraz schorzeniami naczyń obwodowych . Morsować nie mogą osoby z problemami z pracą nerek. Przed wejściem do lodowatej wody należy wykonać rozgrzewkę, która nie może być zbyt intensywna. Wystarczy 10-20 min, aby odpowiednio rozgrzać ciało. Do wody wchodzimy powoli i zanurzamy się aż po szyję. Kąpiel powinna trwać do 5 min ale na początek wystarczy 30-sekundowe zanurzenie w wodzie. Pamiętajcie, że morsowanie w samotności jest zabronione, radzimy wybrać się na tego rodzaju kąpiele w grupie.

 


W każdą niedziele , począwszy od dziś ( z wyłączeniem 16 grudnia) spotykamy się punktualnie w południe by wspólnie rozgrzać się i razem zanurzyć do zimnej wody. Po lodowatej kąpieli i załadowaniu endorfin zapraszamy na ognisko. Warto zabrać ze sobą kiełbaskę, gorąco herbatę i dobry humor. Miejsce jest przyjazne dla dzieci i zwierząt możemy wspólnie spędzić niedzielę na wolnym powietrzu. Dziękujemy Tomkowi za tak wspaniałą fotorelację. 

 

NL

Powrót do aktualności


Partnerzy