• :
  • :

Wiadomości

 

W niedziele w samo południe w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu Złota Góra odbyły się sportowe urodziny Grupy rowerowej Rowerowe Kaszuby. Uczestniczyli w nich członkowie grupy wraz z rodzinami, przyjaciele i wszyscy ci, którzy wraz z nami z nami bawili się całą zimę. Odwiedzili nas także przedstawiciele miasta i powiatu.

 

Spotkanie urodzinowe to również zakończenie przez Rowerowe Morsy sezonu morsowego a rozpoczęcie rowerowego. Na samym początku tradycyjnie wspólna rozgrzewka a potem skok do wody . Temperatura iście wiosenna więc więc zebrało się na pływanie i skoki w wodzie. Jak zawsze po wodnych szaleństwach czas na tort, a nawet dwa. Spotkanie przenieśliśmy do sali konferencyjnej CSWiPR gdzie były, życzenia , prezenty i poczęstunek dla wszystkich przybyłych.

 

Rowerowe Kaszuby to nie tylko wyprawy rowerowe, ale podejmowanie rożnych inicjatyw społecznych. To współpraca z innymi grupami czy stowarzyszeniami, gminami i powiatem, nie tylko kartuskim. Współorganizujemy Wielki Przejazd Rowerowy peleton Kartuzy, jesteśmy organizatorem Parady Mikołajowej na Rowerach, współpracujemy z Gminą Kartuzy przy oznaczeniu i wytyczaniu tras rowerowych. Podejmujemy się chętnie różnych inicjatyw charytatywnych takich jak Przejazd dla Milenki i wiele innych.

 

Warto również zauważyć zaangażowanie grupy w rozwój fizyczny najmłodszych. Prowadzimy bezpłatną szkółkę MTB dla najmłodszych oraz rajdy rowerowe dla całych rodzin jak i dla dzieci. Dzięki inicjatywom, podejmowanym przez Rowerowe Kaszuby rozwija się kolarstwo oraz turystyka rowerowa. O grupie słyszy się w wielu częściach Polski. Nie spoczywamy na laurach i zamierzamy dalej się rozwijać.

 

Chciała bym byście pamiętali, że robimy to wszystko właśnie dla siebie i naszych rodzin. By dać przykład innym, że wspólną pracą można zbudować coś z czego wszyscy będziemy dumni. Każdy z nas dał cząstkę siebie, nie tylko ci co jeżdżą na rowerach ale i nasze rodziny i przyjaciele. Ten rok to wielki przełom dla nas, dużo zmian i nowych inicjatyw przed nami, ale wspólnymi siłami uda nam się, jak zawsze. Dziękujemy za ten czas!

 

Rowerowe Kaszuby 

 

Powrót do aktualności


Partnerzy