• :
  • :

Wiadomości

 

Cyklo Krokowa to drugi wyścig z serii Energa Cyklo Cup. Krokowa to nowa pozycja w kalendarzu jednak 20 kilometrowa pętla jest dobrze znana miłośnikom kolarstwa szosowego na północy. To tutaj w sezonie 2017 odbywały się Mistrzostwa Polski i to dokładnie na tej trasie rywalizowali uczestnicy młodszych kategorii wiekowych podczas wyścigu ze startu wspólnego.

 

Runda jest niemal lustrzanym odbiciem tej po drugiej stronie Jeziora Żarnowieckiego, zasadniczą różnicą jest usytuowanie mety. Od szczytu w Sobieńczycach mamy jeszcze niecałe 5 km wcale nie prostej ale lekko pagórkowatej i prawie zawsze wietrzej drogi do mety w samym sercu Krokowej. Podjazd nie jest tak wymagający jak ten po drugiej stronie jeziora, jednak też „trzyma” i dokonuje selekcji już na pierwszej pętli, zwłaszcza jego końcowe metry pokazują znaczne stopnie przewyższenia.

 

Kto może wystartować w Cyklo?

Odpowiedź brzmi – każdy. Cyklo Szosato impreza przeznaczona dla wszystkich posiadaczy dwóch kółek. Przygotowujemy trasy o bardzo różnym stopniu trudności, aby każdy znalazł odpowiednią dla siebie opcję. Zawodników o mniejszym stopniu zaawansowania organizator zapraszs na „Małą Pętlę” gdzie do pokonania były dwa okrążenia z dwukrotnym podjazdem pod zbiornik Żarnowiecki. Bardziej zaawansowani kolarze mogli się zmierzyć z trasą 62 km – czyli 4 okrążeniami.

 


Jak było?

Świetnie przygotowana trasa, dobrze zabezpieczona, dobrze zorganizowana, wspaniali wolontariusze i bufet na szczycie i te uśmiechnięte pozytywne twarze. Kibice na podjeździe, czego chcieć więcej? Po raz pierwszy miałam okazję wystartować na tej trasie, zmierzyć się ze słynnym podjazdem. Błędy na starcie kosztowały mnie dużo siły i jazdy solo przez 1,5 okrążenia, gdzie złączałam się peletonu z krótkiej pętli i tak udało mi się dotrwać do kolejnego podjazdu. Kolejne okrążenie w towarzystwie Ryska. Ostatni podjazd i ostanie kilometry solo. Trudny wyścig, mnóstwo błędów, kolejna nauczka. Ale satysfakcja ogromna po przyjeździe na metę ! Miejsce w Kat K 40. Ufff 82 kilometry za mną. Zapraszam już za tydzień na Cyklo Gniewino. Każdy z dystansów startuje u podnóża a kończy ściganie na szczycie zbiornika Żarnowieckiego – Mała Pętla ma do pokonania 3 podjazdy, Duża Pętla 5. Jeszcze możesz się zapisać https://elektronicznezapisy.pl/g/Cyklo_Szosa_2019.html

 

Gratuluje udanych startów moim kolegą z Kartuz! Brawo gratuluje świetnych wyników.

 

DEYK

ADAM

M

9

M 0-29

3

KARTUZY

 

 

 

41km

1:01:43

39.8

 

 

DEYK

ZDZISŁAW

M

150

M 60-64

2

ZAWORY

 

 

 

41km

1:16:03

32.35

 

SZWABA

JAN

M

12

M 0-29

4

MEZOWO

 

 

 

41km

1:01:45

39.84

Szczegółowe wyniki na https://elektronicznezapisy.pl/event/3569/results.html

 

NL

 

Powrót do aktualności


Partnerzy