• :
  • :

Wiadomości

Około 30 kilometrów od Kartuz w kierunku Kościerzyny, znajduje się Przywidz. Położona jest nad pięknym i dużym Jeziorem Przywidzkim i otoczona malowniczymi wzgórzami. Miejscowość ta, jest uważana za kurort letniskowy. Jej walory nie zawsze są tak doceniane jak w przeszłości, ale gmina się zmienia, coraz więcej inwestuje się w turystykę i rekreację, co motywuje turystów i amatorów sportów do przyjeżdżania do tej miejscowości.

 

Uroku tej wsi dodaje to, że nie leży przy najczęściej uczęszczanych kaszubskich szlakach. Dlatego człowiek, który tu odpoczywa, ma wrażenie, jakby znajdował się nieco na uboczu. Dodatkowo znajdują się tu najsmaczniejsze pierogi w okolicy. Przynajmniej dwa razy do roku wybieramy się w to urokliwe miejsce by skosztować tych wspaniałości. Dodatkowo trasa rowerowa wjedzie najpiękniejszym wzgórzami. Jest to dość wymagająca trasa, ale wszystko wynagrodzą pierogi w Przywidzu i urokliwa trasa rowerowa nad jeziorem. Powrót rozpoczyna się nie najłatwiej, gdyż pod spore wzniesienie, które trzyma do samego końca.

 

W tym roku Robert zmienił trasę, prowadziła głównie drogami szutrowymi orz drogami i ścieżkami leśnymi, często niestety bardzo słabo przejezdnym przez prace leśne. Trzy i pół godziny intensywnej jazdy w terenie i dość dużym wietrze, po Wzgórzach Przywidzkich, dały nam popalić, ale za to satysfakcja jest większa.

 

Zapraszam już we wtorek na wspólną wyprawę Rowerem Po Pracy na godz 18

NL

 

 

 

Powrót do aktualności


Partnerzy