• :
  • :

Wiadomości

Zawody Garmin MTB Series to cykl imprez organizowanych dla miłośników błota, pyłu, głębokiego piasku, dużych kamieni i stromych zjazdów. Wyznajemy zasadę: im mniej asfaltu tym lepsza zabawa!

 

Północna część Kaszub to malownicze tereny pobrzeża Bałtyku i pradoliny rzeki Redy, która uchodzi do Zatoki Puckiej. Wejherowo jest częścią aglomeracji gdańskiej, to również jedna z miejscowości, które tworzą Małe Trójmiasto Kaszubskie.

Każda aktywna osoba znajdzie tu mnogość ścieżek do pieszych wycieczek w otoczeniu lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Można wyruszyć na wycieczkę urokliwą Pradoliną rzeki Redy, wśród szumiących lasów Puszczy Darżlubskiej. Znajdującej się pod ochroną w ramach sieci Natura 2000. W Wejherowie łączy się wiele tras o zróżnicowanym stopniu trudności, przeznaczonych zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nordic walking, jak również dla zaawansowanych.

 

 

Stężyca to miejscowość położona na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, pełna uroków dzikiej przyrody oraz przepięknych widoków. Stężyca leży nad jednym z największych jezior na Pojezierzu Kaszubskim – jeziorem Raduńskim. Oddalona jest jedynie godzinę drogi od Gdańska!

Na szczególną uwagę w Stężycy zasługuje promenada połączona z mariną i stanicą wodną na Jeziorze Raduńskim Górnym w Stężycy, która robi wrażenie swoim rozmachem i jest popularnym miejscem do aktywnego spędzania czasu dla mieszkańców i turystów.

W 2015 r. Marina w Stężycy otrzymała tytuł Najlepszej Przestrzeni Publicznej Województwa Pomorskiego. To największy tego typu obiekt na Pomorzu. 

Stężyca jest atrakcyjna pod różnymi względami. Odbywają się tu nie tylko imprezy sportowe, ale również kulturalne. Dzięki tak bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Zawodnicy, którzy przyjadą do
Stężycy z rodzinami na pewno spędzą tu miło czas.

 

Rumia miejscowość położona na Pobrzeżu Kaszubskim, oddalona zaledwie 15 minut jazdy samochodem od Gdyni i nieco ponad pół godziny od Gdańska. Rumia położona jest na malowniczym terenie, w centrum miasta rozpoczyna się ujście rzeki Zagórska Struga, która wije się dalej po terenie Pobrzeża, a następnie uchodzi do Zatoki Gdańskiej. Co ciekawe rzeka ma charakter górskiego strumienia w licznymi meandrami. W Rumi można obserwować najstarszą na terenie naszego kraju hodowlę pstrągów.

Wszyscy Ci, którzy oprócz sportowej rywalizacji podczas Garmin MTB Series 2019 będą chcieli również zaznać odrobiny odpoczynku mogą spędzić w Rezerwacie Przyrody Cisowa, który leży na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, w którym ochronie podlega kilkaset gatunków roślin, ale także naturalna rzeźba terenu.

 

Datk dla przypomnienia:

https://www.facebook.com/mtbseries/videos/2004488619568333/

 

Series:
➡️22 września - Wejherowo
➡️29 września - Stężyca
➡️6 października – Rumia

 

Zapisz sie już teraz.

Szczegóły i zapisy na stronie organizatora:

 

https://mtbseries.pl/

Powrót do aktualności


Partnerzy