• :
  • :

Wiadomości

Rajd Rowerowy Szlakiem Kaszubskiej Żurawiny to coroczna impreza realizowana na zakończenie lata. Wspolnie ze Stowarzyszeniem Agroturystycznym Kościerska Chata oraz Lubimyrowery.pl współorganizowaliśmy piątą już edycję.

 

Jak co roku tak i w tegorocznej edycji główną bohaterką imprezy była Kaszubska Żurawina pod różnymi postaciami… a to w formie zupy żurawinowej, a to jako dodatek do różnego rodzaju mniej lub bardziej wykwintnych dań przygotowywanych przez zaproszonych szefów kuchni. Imprezie towarzyszą co roku różnego rodzaju atrakcje dedykowane uczestnikom, pokazujące gościnność i bogatą kulturę tego rejonu Kaszub.

 

Regionalne pyszności były doskonałym paliwem przed czekającą na Uczestników rowerową wyprawą pierwszego dnia rajdu. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starego Browaru Kościerzyna połączone z degustacją piwa. Wspaniała opowieść tamtejszego przewodnika zaciekawiła nawet tych nie do końca zainteresowanych. Dalszy punkt to Muzeum Ziemi Kościerskiej a potem już tylko rowerowa wędrówka trasą wijącą się pośród wspaniałych lasów okolic Kościerzyny i Jezior Wdzydzkich. Po drodze mijaliśmy niewielkie malowniczo położone osady takie jak Grabowski Młyn gdzie czekał na nas mały poczęśtunek.Trasa bardzo malownicza wiodła wprost do Zielonej Szkoły w Schodnie gdzie czakał nas poczęstunek i zbieranie żurawiny.  Pierwszy dzień rajdu to trasa 60 kilometrowa z wiloma artrakcjami po cudownej ziemi kościerskiej.

 

Drugi dzień rajdu to 34 kilometrowa trasa po lokalnych szutrach w kierunku Muzeum Hymnu w Będominie. Po drodze mijaliśmy nieczynny już stary młyn w miejscowości Kula Młyn. Po zwiedzaniu Muzeum Hymnu Narodowego ruszyliśmy dalej również lokalnymi drogami szutrowymi w kierunku punktu docelowego naszej wycieczki – Uroczysko w Zielonej Wsi. Po kolejnym dniu pysznego obżarstwa udaliśmy się na naszych dwukołowych rumakach do Dobrogoszczy na Żurawinowy piknik.

 

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i do zobaczenia :)

 

 

 

NL

Powrót do aktualności


Partnerzy