• :
  • :

Wiadomości

W poniedziałek11 listopada w Dzień Niepodległości zorganizowaliśmy II Rowerowy Rajd Niepodległości, którego inicjatorami była Grupa Rowerowa Kaszuby. Trasa liczyła 41 kilometrów z Kartuzy na Wieżyce i z powrotem do Kartuz.

 

Tegoroczny Przejazd jak zawsze był dla uczestników bezpłatny. Pierwsza edycja rajdu odbyła się przed rokiem na 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tegoroczny Rajd wiódł głównie szutrami oraz leśnymi ścieżkami. Na samym szczycie najwyższego wzniesienia na Pomorzu rozłożyliśmy flagę i uczciliśmy święto każdego Polaka.

 

W połowie trasy zatrzymaliśmy się na gorący poczęstunek w restauracji Biały Miś, po czym pełni sił ruszyliśmy w drogę powrotną. Pomimo niskiej temperatury dobry humor nas nie opuszczał. Trasa nie należała do najłatwiejszych ale tempo dostosowaliśmy do ostatniego uczestnika.

 

Cieszy nas bardzo frekwencja. Wiemy, że temperatury już typowo jesienne, ale wystarczy się odpowiednio ubrać i można kręcić kilometry przez cały rok. Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólne uczczenie tak ważnego święta.

 

 

Do zobaczenia na trasie.

NL

Powrót do aktualności


Partnerzy