• :
  • :

Wiadomości

W samo południe w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu Rowerowe Morsy zanurzyły się już po raz kolejny. To już tradycja, że całymi rodzinami kawałek niedzieli spędzamy właśnie w tak wyjątkowym miejscu na Kaszubach.

 

Wspólna kąpiel rozpoczyna się jak zawsze ćwiczeniami, które mają nas rozgrzać i przygotować nasze ciało do zanurzenia się w wodach Jeziora Brodno Wielkie. Ćwiczyć z nami może każdy, nie tylko ten , kto będzie morsował. Taki ruch na świeżym powietrzu ma same zalety i przyda się każdemu bezwzględny na wiek i poziom zaawansowania. Pokazujemy zawsze wersie łatwiejsze i trudniejsze ćwiczeń, które mogą sprawić jakąkolwiek trudność.

 

Po naprawdę pozytywnej dawce energii weszliśmy razem do wody. Większość z nas robi przerwy pomiędzy kąpielą , by przeplatać ją krótkim delikatnym truchtaniem. Wspólne śpiewy i zabawy w wodzie powodują, że nie czujemy nawet zimna, więc niektórych to trzeba siła z wody wyciągać. Tak pozytywnie naładowani endorfinami mam siły na koleiny tydzień ciężkiej pracy czy też nauki, gdyż wśród morsów pojawiają się już w sporej ilości młode morsy i foczki.

 

Ciesze się ogromnie, że w powiecie kartuskim jest tyle grup morsujących. Mam nadzieje, że wkrótce zrobimy wielkie święto morsów z całego powiatu i nie tylko.

 

Do zobaczenia za tydzień o 12

NL

Powrót do aktualności


Partnerzy