• :
  • :

Wiadomości

Morsowanie to dla wielu osób ekstremalny sport a w rzeczywistości to lecznicze moczenie się w zimnej wodzie. Nasza grupa wzbogaca tę niedzielę o gimnastykę na świeżym powietrzu dla każdego.

 

Jak w każdą niedziele tak i 1 grudnia spotkaliśmy się na Złotej Górze by spędzić ten dzień z pozytywnie nastawionymi do życia ludźmi. Nasze spotkanie zaczynamy od ćwiczeni aerobowych, które przygotowują nasze ciało do zimnej kąpieli. Jak zawsze powitaliśmy w naszym gronie nowych morsów i foki . Ćwiczenia zostają tak przygotowane by mógł je wykonać każdy bez większego problemu, ale by rozgrzały nasze ciało i pozwoliły nam bez problemu zanurzyć się w lodowatej wodzie. Całe ćwiczenia kończą się rozciąganiem i wspólnym wejściem do wody.

 

Zanurzamy się zazwyczaj trzy do czterech razy. Po między sesjami delikatnie rozgrzewamy nasze ciała spokojnym truchtem. Naszą dzisiejsza wspólną kąpiel kończymy jak zawsze ogniskiem, pogaduchami i wspólnym planowaniem kolejnego spotkania.

 

Już za tydzień spotykamy się na Mikołajkowym Morsowaniu, gdzie obowiązuje strój mikołajowy. Po wspólnej kąpieli udajemy się do sali konferencyjnej w CSWiPR gdzie razem będziemy jedli to co każdy z nas przyniesie. Spotkanie otwarte więc zapraszamy wszystkich chętnych tego dnia na zabawę i morsowanie oraz posiłek w gronie pozytywnie zakręconych morsów.

 

więcej infowrmacjina temat Mikołajowego Morsowania  już jutro w kalędarzu na stronie www lub na fp

 

NL

Powrót do aktualności


Partnerzy