• :
  • :

Wiadomości

Sezon na morsowanie trwa w Polsce kilka miesięcy. Zwykle zaczyna się październiku i trwa do marca. Zakończenie sezonu morsowania zbliża się wielkimi krokami. Co robimy, gdy zimna woda zamienia się w ciepłą?


Mówią, że w zdrowym ciele, zdrowy duch. My wiemy o tym doskonale i nawet, gdy temperatura na dworze jest znacznie powyżej zera nie rezygnują ze sportowej aktywności. Czapki i neoprenowe buty najczęściej są zamieniane na sportowy dres i strój na rower. Od lat spotykamy się na wyprawy i treningi rowerowe i wspólne bieganie. Wszyscy Ci, którzy nie mogą się rozstać z zimną wodą zapraszamy do spróbowania porannych letnich kąpieli, gdy temperatura wody jest jeszcze niska.

 

Czy wiesz, że kąpiel latem może być „zimniejsza” niż zimą? Wejście np. do Bałtyku latem może nie być przyjemne. Nagrzane ciało po wejściu do niezbyt ciepłego morza może wyrządzić większy dla organizmu szok niż wejście do lodowatej wody, gdy temperatura za oknem jest poniżej 0. Wszystko przez zbyt dużą różnicę temperatur.

 

Zakończenie sezonu morsowania nie oznacza końca naszej aktywności. Warto w te ciepłe miesiące znaleźć sobie inną pasję i alternatywę, Zapraszamy na wspólne jazdy na rowerze. Zimna woda, zdrowia doda tak samo jak w zdrowym ciele, zdrowy duch. Te dwa powiedzenia idealnie mówią o morsach, którzy o dobre samopoczucie i kondycję dbają przez cały rok.

 

NL

 

 

Powrót do aktualności


Partnerzy