• :
  • :

Wiadomości

Żuławy To wyjątkowe miejsce ze względu na historię, architekturę i ludzi. Te trasy znają wszyscy okoliczni kolarze i rowerzyści. To teren o specyficznym położeniu geograficznym usłany jest rzekami, kanałami, rowami melioracyjnymi. To właśnie w tak cudowne miejsce zaprosili nas dzisiaj organizatorzy imprezy Rowerowe Żuławy Cyklo Cedry Wielkie.

 

Meta i start dzisiejszego rajdu zlokalizowana była w Marinie Błotnik, z której wyruszyliśmy na wybrany przez siebie dystans 110 lub 55 km. Na trasie czekały na nas bufety przygotowane przy współpracy z Kołami Gospodyń – Bufety które były usytuowane charakterystycznych miejscach na Żuław takich jak: bufet w parku nad Tugą w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie czekały na nas suto zastawione stoły. Kolejny na terenie ruin starego kościoła w Steblewie a na koniec w Domu podcieniowym w Trutnowy. Każdy z bufetów był bardzo dobrze wyposażony:) pełen specjałów lokalnych.

 

Organizatorzy przygotowali bardzo szybka trasę, super oznaczoną i zamówili dla nas prawdziwą kolarską pogodę. Rajd podzielony był na 15 osobowe grupy, które startowały co 15 minut. Grupa pierwsza Rowerowych Kaszub startowała o 9.30 kolejna o 11.00. Spotkaliśmy się przy bufecie na terenie ruin starego kościoła w Steblewie z którego wyruszyliśmy już wspólnie.

 

 

Dziękujemy wszystkim za wspaniale spędzony czas i organizatorom za wspólną zabawę i świetnie zorganizowany rajd.

NL

Powrót do aktualności


Partnerzy