• :
  • :

Wiadomości

2020/09/13 18:27:46

To już tydzień po pierwszym tegoroczny wyścig szosowy serii Zgromadzaliśmy się na trasie w Krokowej, na dystansie 41kilometrów . Cyklo w Kartuzach zostają przełożone na połowę października .

 

Moje ulubione zawody szosowe i jedyne w których startuję dość późno rozpełzły się w tym roku, ze względu na panujące obostrzenia z powodu panującej pandemii. Wraz z rozpoczęciem się września, rozpoczęły się i one, upragnione zawody szosowe na pomorzu.

 

Długo się zbierałam by coś napisać, świetna organizacja, trasa dobrze oznaczona, niestety pomimo zabezpieczeń kierowcy poruszali się po drogach wśród rowerzystów, co bardzo utrudniało nam ściganie. Peleton który udało nam się z dziewczynami utworzyć musiał walczyć o przetrwanie, by nas nie zepchnął z drogi wyhamowywano nas do zera już na pierwszym podjeździe po starcie. Było bardzo niebezpiecznie, ale udało się do mety dojechać.

 

Ruszyłam bardzo dobrze z czołówką , ale wystraszyłam się , że nie dam rady i zaczekałam na dziewczyny z tyłu, w dziewięć uformowałyśmy peleton i po zmianach spokojnie wśród aut dotarłyśmy na pierwszy podjazd po zbiornik. Niestety ale tylko w 3 dotarłyśmy na górę, czwarta dospawała i poleciałyśmy dalej. Kolejne kółko pokonałyśmy już w 4, przy dobrej współpracy po zmianach dotarłyśmy do mety.

 

Maciej, od samego początku bardzo mocno pracował na zmianach i w drugiej grupie ze świetnym wynikiem dotarł do mety. Mieliśmy super kibiców, dziewczyny i chłopaki spisali się na medal. Dziękujemy !

 

Jak było fantastycznie, ściganie wśród samych kokiet, super! Kończę wyścig na 1 miejscu w kategorii!

 

NL

 

Powrót do aktualności


Partnerzy