• :
  • :

Wiadomości

W niedzielę odbyły się zawody z cyklu ORLEN Lang Team Race w Bytowie. Wyścig rozpoczął się punktualnie o godzinie 11. Natalia i Tomasz N. na podium w swoich kateroriach wiekowych.

 

Bytów to druga w tym sezonie okazja dla mnie do rywalizacji szosowej. Na początku września odbył się zawody z cyklu Cyklo w Krokowej. Tym razem miałam okazję ścigać w rodzinnych stronach Czesława Langa w Bytowie. ORLEN Lang Team Race w Bytowie zostały rozegrane na dwóch dystansach – MINI o długości 29 km i MAXI –93 km. To moja pierwsza okazja do ścigania się na zawodach takiej rangi. Super przygotowane zawody, pomimo obostrzeń, czuło się ducha kolarstwa na każdym kroku. W sektorze startowym wszystkie kobiety zostały ustawione z M50 M60 i M70. Na moje szczęście wystartowałam wraz z Tomaszem, który zaraz po starcie mi uciekł i musiałam gonić go przez pierwsze 3 km. Potem to już po zmianach z jeszcze kolejnym kolarzem dotarliśmy do mety. Niestety dziewczyny z peletonu na ostaniach 100 merach wyprzedził mnie o sekundę. Mnie nie udało się wykrzesać już nic więcej, gdyż przepracowałam całą trasę. Ostatecznie Tomasz Nikalas miejsce II w M50 a Natalia Lewandowska II miejsce w K40 7 open. Strata do pierwszej open 2 minuty, przegrana w kategorii o sekundę.

 

Wyścig odbył się z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z obostrzeń związanych z pandemią. Uczestnicy zobowiązani byli do noszenia maseczek oraz zachowania dystansu podczas zgłoszeń w biurze zawodów, podczas dojścia na miejsce startu i we wszystkich obszarach wyznaczonych przez organizatora. Świetne czasy osiągnęli koledzy z MTB Start Kartuzy- Gratulujemy!

 

NL

 

 

Powrót do aktualności


Partnerzy